Futboll Sport

GODET NGA GJYSMA E FUSHËS/ Rooney shënon golin e karrierës, ja “magjia” (VIDEO)

Wayne Rooney vazhdon të prodhojë momente magjike në kampionatin amerikan MLS.

Ish-sulmuesi i Manchester United ka shënuar një ndër golat më të bukur në karrierë.

DC United u përballë me Orlando Cityn të mërkurën mbrëma dhe u deshën vetëm 10 minuta që ndeshja të zhbllokohej.

33-vjeçari realizoi pas një goditje nga gjysma e fushës, duke shfrytëzuar edhe daljen e portierit Brian Rowe nga zona e tij.

Goli i jashtëzakonshëm i Rooneyt i dha fitoren ekipit vendas, me ndeshjen që u mbyll me rezultat minimal 1-0.

Related posts

DEL E VËRTETA/ MOU zbulon komplotin dhe përgjegjësin e problemeve tek Man United

Isa.Autor

Merkato, objektivat dhe synimet. Percassi “zbardh” planet e Atalantës

Sadik.Autor

E BUJSHME/ ARRIHET MARRVESHJA: Lajme të mira për tifozët e INTERIT dhe JUVENTUSIT

Isa.Autor

Leave a Comment