Futboll Seria A Sport

LËSHOJNË “TENTAKULAT” NË BUNDESLIGA/ Inter dhe Conte kërkojnë të “rrëmbejnë” yllin kroat…

Interi është duke kërkuar për sulmuesë, pasi pista e Lukakut është shumë e veshtirë, me Junajtid, që nuk pranon shkëmbime veçse parave.

Kështu që klubi zikaltër përveç Xhekos do dhe një sulmues tjetër, pasi Ikardi është me “valixhe” në duar. Tregu gjerman tundon Interin dhe Konten, të cilët kanë vënë në sy, kroatin e Frankfurtit, Andre Rebiç.

Siç raporton “Tuttosport”, lojtari ka pasur një ekspreiencë më parë në Itali, te Fiorentina dhe Interi kërkon ta rikthejë në gadishullin apenin.

Konte është dakord me këtë lëvizje dhe pritet që zikaltrit të bëjnë hapa para në ditët që vijojnë.

Rebiç këtë sezon ka shkuar deri në gjysmëfinalet e Ligës së Europës me Frankfurtin. Në 38 ndeshje në të gjitha kompeticionet ai shënoi 10 gola dhe dhuroi 6 asist.

Related posts

E PABESUESHME/ STUDIMI: Ja cila është SKUADRA më PA FAT në ANGLI

Isa.Autor

Nga Girona te Sevilla, Machin trajneri i ri i andaluzianëve

Sadik.Autor

MANCHESTER CITY – CRYSTAL PALACE/ City kërkon të qëndroj afër Liverpoolit (FORMACIONET ZYRTARE)

Isa.Autor

Leave a Comment