Futboll Sport

ZVICËR-ANGLI/ Nations League, Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet në orën 15:00, në Portugali, ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, mes Zvicrës dhe Anglisë.

Të dyja skuadrat do të hidhen në fushë me qëllim vendin e tretë të këtij kompeticioni të ri të UEFA-s. Zvicra vjen pas humbjes nga Portugalia,  ndërsa Anglia,pas humbjes me Holandën.

Trajerni i Zvicrës Petkoviçc, ka hedhur në fushën e lojës më të mirët. Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë takim. Nga ana tjetër Anglia vjen me ndryshime në të gjitha repartet, pas humbjes me “tulipanët”.

FORMACIONET ZYRTARE:

Zvicra: Somer, Mbabu, Elvedi, Akazhi, Frojler, Seferoviç, Xhaka, Rodrigez, Fernandes, Shar, Shaqiri. Trajner: Petkoviç

Anglia: Pikford, Rouz, Dajer, Maguajr,Lingard, Kejn, Sterling, Gomez, Delf, Dele Ali, Arnold. Trajner: Sauthgejt

Related posts

JUVENTUS-FROSINONE/ Rikthehen Bonucci e Chiellini, Dybala titullar (FORMACIONE ZYRTARE)

Delo.autor

MJAFTOJNË 23 MINUTA LOJË/ Furia Tottenham dhe magjiku Son, katër gola vrasin sfidën (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ Karius, nga finalja e Champions tek ekipi kategorisë së tretë…

Sadik.Autor

Leave a Comment