Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Shqipëri-Moldavi. Pjesa e dytë, rezultati 1-0

-Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”.

Për skuadrën e drejtuar nga Edy Reja fitorja në këtë përballje kthehet në një detyrim për të patur ende shpresa për një kualifikim të mundshëm, duke parë edhe humbjen e pësuar pak ditë më parë me Islandën.

Ajo e kësaj mbrëmjeje do të jetë hera e katërt që Shqipëria dhe Moldavia vihen përballë njëra-tjetrës. Në 3 sfidat e mëparshme, bilanci është në favor të skuadrës sonë kombëtare me 2 fitore dhe 1 barazim.

Formacionet Zyrtare

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Veseli, Mavraj, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Abrashi, Ramadani, Uzuni, Sadiku. Trajner: Edi Reja.

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.

—————————————————–

KOMENTI LIVE

Minuta 57′- Shqiperia kryen zevendesimet e pare, del nga loja Sadiku dhe Lenjani ne vend te tyre Cikalleshi dhe Roshi

Minuta 49’- Shqipëria enis serish në sulm dhe ka goditje nga këndi. Provohet një skemë megjithatë largohet topi në anësore

Nis pjesa e dyte e ndeshjes Shqiperi-Moldavi

Related posts

Sampaoli, pas barazimit: Mund të fitojmë Botërorin

Sadik.Autor

MAN CITY “TRULLOS” SHAKHTARIN/ Anglezët shënojnë 2 gola të shpejtë (VIDEO)

Isa.Autor

“KORONAVIRUSI NË ITALI U NËNVLERËSUA”/ Mesfushori Biglia: Të sëmurët tani po lihen mënjanë

Delo.autor

Leave a Comment