Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Zvicër-Angli, Shaqiri lë fushën i dëmtuar. VAR-i u anulon golin anglezëve

Është duke u luajtur, në Portugali, finalja e vogël e  Ligën e Kombeve, mes Zvicrës dhe Anglisë.

Të dyja skuadrat do të kërkojnë të marrin medaljen e parë në këtë kompeticiontë ri të UEFA-s. Zvicra vjen pas humbjes nga Portugalia,  ndërsa Anglia,pas humbjes me Holandën.

Trajerni i Zvicrës Petkoviçc, ka hedhur në fushën e lojës më të mirët. Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë takim. Nga ana tjetër Anglia vjen me ndryshime në të gjitha repartet, pas humbjes me “tulipanët”.

Në minutën e 65-të Xherdan Shaqiri ka lënë fushën i dëmtuar, vendin e tij e ka zënë Zuber.

LIVE| ZVICËR-ANGLI 0-0

GOLI I ANULUAR NGA VAR: 

FORMACIONET ZYRTARE:

Zvicra: Somer, Mbabu, Elvedi, Akazhi, Frojler, Seferoviç, Xhaka, Rodrigez, Fernandes, Shar, Shaqiri. Trajner: Petkoviç

Anglia: Pikford, Rouz, Dajer, Maguajr,Lingard, Kejn, Sterling, Gomez, Delf, Dele Ali, Arnold. Trajner: Sauthgejt

Related posts

ÇMENDURIA E RADHËS/ REALI shet fanellat e një lojtari që NUK EGZISTON

Isa.Autor

U BLE NGA ARSENAL PËR 80 MILIONË EURO/ Shikoni si i turpëron Pepe shokët e ekipit në stërvitje (VIDEO)

Delo.autor

DERBIN E TAULANTËVE E FITON XHAKA/ Grezda sërish jashtë, dështim deri tani në Skoci

Isa.Autor

Leave a Comment