Futboll Seria A Sport

NGA ITALIA NË GJERMANI/ Ja vendet dhe datat e fazave përgatitore të klubeve të Serie A

Pushimet verore dalë ngadalë po mbarojnë për skuadrat e Serisë A. Klubet janë duke ndezur motorrët për sezonin e ri dhe fillimi i korrikut do t’i gjëjë të gjitha skuadrat në fushën e blertë për të “kalitur”, formën fizike. Disa skuadra do të zhvillojnë fazën përgatitore në Itali, disa të tjera në Austri, Gjermani apo Zvicër, siç do të bëjë Interi.

Ja datat dhe vendet e fazës përgatitire të klubeve të Serisë A:

Atalanta- 11-25 korrik, Kluzone

Bolonja- 11-20 korrik, Kastelroto

Breshia- 14-28 korrik, Bario Terme

Kaljari– 8-11 korik, Aritzo dhe 13-27 korrik në Pejo

Fiorentina– 6-21 korrik, Moena

Xhenoa– 8-20 korrik, Austri

Helas Verona– 10-21 korrik, S.Martino di Kastroza

Juventus– 10-19 korrik, Kontinasa

Inter– 8-14 korrik, Zvicër

Lacio– 12-27 koriik, Auronzo di Kadore dhe 3-10 gusht në Gjermani

Leçe– 14-28 korrik, Santa Kristina

Milan– 8-19 korrik, Milanelo

Napoli– 6-26 korrik, Dimaro

Parma -8-21 korrik, Prato

Roma–  ende nuk dihet vendi dhe koha, pasi plani fillestar u anulua

Sampdoria– 9-28 korrik- Ponte di Lenjo

Sasuolo– 8-26 korri, Vipiteno

Spal– 11-21 korrik, Tarvisio dhe 28-4 korrik Vales

Torino– 13-27 korrik, Bormio

Udineze– 7-21, Udine

Related posts

SKËNDERBEU-LUFTËTARI/ Pollozhani del huq me kokë, Jashanica mposht portierin Shala (VIDEO)

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ Nuk pranon të qëndrojë në pankinë, lojtari i Tiranës pranë largimit

Delo.autor

KUALIFIKIMI NË CHAMPIONS/ Donte një “selfie” me dhunë, Ronaldo sherr me tifozin në fushë (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment