Futboll Sport

ORA E FUNDIT/ De Ligt i befason të gjithë me zgjedhjen e tij

U mendua se Barcelona kishte arritur marrëveshjen me Matthijs de Ligt për 75 milionë euro, por jo! PSG është futur në garë dhe i mëshon fort pistës së mbrojtësit. Në kryeqytetin francez duan që të gjejnë zëvendësuesin ideal të Thiago Silvës dhe 19-vjeçari i Ajax-it është emri i duhur.

Agjenti i tij, Mino Raiola, është sot dhe nesër në Paris për të mbyllur marrëveshjen. Përfaqësuesi i 19-vjeçarit ka takuar drejtorin sportiv të PSG-së, Antero, dhe duket se gjërat janë në rrugën e duhur.

Sheiku i PSG-së, Nasser Al-Kelaifi, do me patjetër suksesin në Champions dhe për këtë arsye synon të përforcojë mbrojtjen. Sulmi është me 5 yje, por tani duhet “blinduar” mbrojtja. Raiola do paratë, prandaj dhe afrimi me PSG shihet si një lëvizje tipike e tij.

Related posts

Guardiola “shtang” skuadrën e Chelseas, ofertë e “çmendur” për mesfushorin e ekipit

Sadik.Autor

Perez në ‘udhëkryq’ për Icardin, Ronaldo dëshiron sulmuesin e Milanit

Q.Autor

44 GOLA NË NJË SEZON ME DY SKUADRA/ Talenti Haaland “bekohet” nga Borussia Dortmund

Delo.autor