Champions League Futboll Sport

QESHARAKE TEK FESTA MADHËSHTORE/ Klopp numëron trofetë e Liverpoolit në Champions

Liverpooli ka festuar me fansa triumfin në Champions League.

Mohamed Salahu dhe Divock Origi shënuan nga një gol në finalen e madhe të Madridit kundër Tottenhamit.

“Redsat” organizuan një festë madhështore në qytet dhe për disa orë me autobus festuan nëpër rrugët e qytetit me mijëra tifozë që kishin dalë për t’i përshëndet heronjtë e tyre.

Natyrisht, ishte ditë e madhe, ditë feste dhe Jurgen Klopp gjatë gjithë kohës bënte humor, si në rastin më poshtë kur numëron 6 trofetë e fituar të Liverpoolit në kontinentin e vjetër.

Tani vetëm Milani 7 dhe Real Madridi 13, kanë më shumë trofe në Champions se Liverpooli.

Related posts

“SITUATA E NORMALIZUAR”/ Klubi i Teutës bën thirrje për qetësi pas tërmetit: Ekipi do zbresë në fushë për…

Delo.autor

BARCELONA-SEVILLA/ “Katalanasit” nuk dinë të ndalen, shënon Roberto

Delo.autor

REVOLUCION NGA “THEMELET”/ FIFA i bllokoi merkaton për një vit Partizanit, ja pse erdhi goditja tek të kuqtë

Delo.autor

Leave a Comment