Futboll Sport

SKEMA “ALLA LIVERPOOL”/ Shikoni çfarë super goli shënojnë futbollistët e Haitit (VIDEO)

Të gjithëve na kujtohet skema e Trent Aleksandër Arnold në gjysmë-finalen e Ligës së Kampionëve përballë Barcelonës.

E njëjta skemë ka ndodhur edhe në ndeshjen Hait – Bermuda, ku lojtarët e Haitit i shpërqendrojnë lojtarët kundërshtar dhe më pas shënojnë gol. Ndryshimi midis aksionit në ndeshjen Liverpul – Barcelona dhe kësaj së sotmes qëndron se kjo e sotmja është bërë nga goditja e dënimit.

Shikoni se si lojtarët e Haitit e trullosin mbrojtjen kundërshtare dhe arritën të shënojnë këtë gol. Ky do të jetë një nga golat më të bukur që keni parë për nga mënyra se si u ekzekutua.

Related posts

(FOTO) Transferimi i Alexis Sanchez  në Manchester,  “rikonceptohet” formacioni i “Djajve të Kuq”

Q.Autor

Inter, krijohet super mbrojtja për Champions League

Sadik.Autor

SUKSESI I KOSOVËS NË “EURO 2020″/ Fenerbahçe elozhe yllit të ekipit: Urime Vedat Muriqi… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment