Futboll Premier League Sport

SKENAR I “ÇMENDUR” NGA FRANCA/ Nëse Pogba largohet në verë, ja lëvizja e bujshme për “Djajtë e Kuq”

Një skenar i çmendur vjen nga Franca për merkaton verore. Sipas “L’Equipe”, Mançester Junajtid ka një ide, e cila nëse do të realizohej, do të ishte nga lëvizjet më të bujshme në merkato, gjatë viteve të fundit.

Nejmar-675x450

Pol Pogba kërkon largimin nga Junajtid dhe klubi anglez nuk do as më shumë dhe as më pak se 160 milionë euro për të lëshuar francezin, kampion Bote.

Nëse një klub i ofron ato para, anglezët do ta shesin atë dhe nuk do të qëndrojnë duarkryq. Ata do të tentojnë Nejmarin nga PSG-ja.

Braziliani është i pakënaqur me kampionatin francez dhe PSG-në, kështu që një largim do të ishte i mundshëm, nëse “tekat” financiare të francezëve do të plotësoheshin.

Related posts

E PABESUESHME/ Angli-Zvicër do të TRANSMETOHET BARDHEZI, ja aryeja e veçantë

Isa.Autor

LUAJTI NË PERIUDHËN E ARTË TË LUFTËTARIT/ Mesfushori Brahimaj firmos me ekipin e Kategorisë së Parë…

Delo.autor

SHËNOI DOPIETË NË DERBI ME ESPANYOLIN/ Kjo nuk mjafton që “Pleshti” të jetë pjesë e… (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment