Bundesliga Futboll Sport

ZYRTARE/ Hummels largohet nga Bayern, ja shifra që paguan klubi i ri

Pas 3 vitesh, Mats Hummels ka vendosur që të largohet nga Bajerni i Mynihut.

Sipas “Kicker”, mbrojtësi i përfaqësueses së Gjermanisë ditën e sotme do të zyrtarizojë kalimin tek Borusia Dortmund.

Pas zërave në merkato, më në fund dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rikthimin e 30-vjeçarit në “Signal Iduna Park”.

Verdhezinjtë do të derdhin në arkat e Bjaernit të Mynihut plot 38 milionë euro.

Related posts

LIVE/ Luftëtari-Tirana, Rast i pabesueshëm për Sentamun. Nuk shënon me portën e boshatisur

Delo.autor

ZBULON SE ÇFARË U THA LOJTARË PAS HUMBJES NË “CAMP NOU”/ Klopp tregon: Jam krenar për ta dhe që më…

Delo.autor

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Mourinho “piketon” mbrojtjen anglez për merkaton

Isa.Autor

Leave a Comment