Futboll La Liga Sport

DO TË GAROJË NË LA LIGA NË SEZONIN E RI/ Skuadra historike “shpërfytyron” fanellën tradicionale (FOTO)

Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues.

Ndryshe nga 109 vitet e saj të ekzistencës, vijat në fanellë nuk do të jenë vertikale por horizontale. Bëhet fjalë për Deportivon La Coruan, që në sezonin e ri do të garojë në La Liga.

Stili ishte modifikuar në të shkuarën, me vijat karakteristike që kishin pësuar ndryshime në gjerësinë e tyre, por nuk ka pasur ndryshime aq drastike sa kjo e këtij viti.

Në transfertë, ata do të veshin të bardhën klasike me të mbathura blu, ndërsa e treta do të jetë plotësisht e gjelbër.

Related posts

MBI 70 MIJË TIFOZË NË “SAN SIRO” PËR DERBIN/ Ja si do të ndahen tifozët e Milanit dhe të Interit

bora.autor

Ekuban në krizë, tifozët e Lids kërkojnë largimin e ish-sulmuesit të Partizanit

Q.Autor

REKORDMEN I GARËS SË 800 METRAVE/ Aksident i rëndë automobilistik, shpëton për mrekulli atletiku… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment