Futboll Shqipëri Sport

E PAZAKONTË NË KOSOVË/ Lojtari prezantohet në dy ekipe brenda një muaji

Diçka e çuditshme ka ndodhur në Kosovë, me lojtarin Besfort Dervishaj, i cili brenda një muaji është prezantuar në dy ekipe.

Në datën 8 qershor të këtij viti, lojtari në fjalë sipas një njoftimi nga klubi kosovar, kishte nënshkruar me Drenicën. Në njoftimin e publikuar në “Facebook”, thuhej se mesfushori kishte firmosur për dy vitet e ardhshme me Drenicën.besfort

Por, diçka e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare Vushtria, prezanton afrimin më të ri në klub. Pikërisht futbollisti që u prezantua ishte, Besfort Dervishaj, i cili para një muaji ishte prezantuar tek Drenica.

Related posts

Ky është lojtari më i shpejtë në botë, nuk është Bale as Bellerine

Sadik.Autor

E FRIKSHME/ SHERR në BERAT, tifozët futen në fushë dhe ndërpresin ndeshjen

Isa.Autor

FORMACIONET/ Milani i pamposhtur në San Siro kundër Juventusit të pathyeshëm në Serie A

Isa.Autor

Leave a Comment