Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Alvaro Morata qëndron tek Atletico, ja përfitimet

I huazuar nga Cheslea  tek Atletico Madrid në gjysmën e dytë të sezonit të kaluar, Alvaro Morata ashtu siç ishte planifikuar ka vendosur që të qëndrojë tek skuadra madrilene.

Sulmuesi 26-vjeçar zhvilloj 15 ndeshje me “Los Colchoneros” ku shënoi dhe 6 gola, dhe kjo mjaftoi që t’i bindi drejtuesit e Atleticos që ta mbanin në klub. “Blut e londrës” sapo informuan se futbollisti i tyre ishte huazuar për sezonin që vjen në Madrid me opsionin e detyrueshëm për ta blerë përfundimisht vitin tjetër.

Related posts

Akuza e kampionit të botës: Ai nuk është një TRAJNER, por një KATASTROFË

Isa.Autor

LIVE/ Argjentina në FESTË: Nigeria SHOKON Islandën me një SUPER GOL (VIDEO)

Isa.Autor

SHKATËRROI EPOKËN E BARÇËS/ Trajneri thyen mallkimin, “pushton” Amerikën me ekipin dyvjeçar

Isa.Autor

Leave a Comment