Futboll Premier League Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Manchester United arrin akordin me Milinkovic-Savic, ja përfitimet

Pas largimit të Pogba, i cili pritet të ndodhë së shpejti, Manchester United është në kërkim të një zëvendësuesi.

“Djajtë e kuq” se kanë arritur marrëveshjen për transferimin e mesfushorit të Lazios, Sergej Milinkovcç-Savic.

Sipas “Corriere dello Sport”, palët kanë rënë dakord për transferimin e mesfushorit serb në “Old Trafford”.

Ky operacion do t’i kushtojë arkave të United plot 75 milionë euro, që i shkojnë Lazios, dhe disa të tjera në formën e bonuseve.

24-vjeçari do të fitojë 6 milionë euro në sezon, dhe pritet të firmosë një kontratë që do ta mbajë të lidhur me anglezët, deri në qershor të 2024.

Në sezonin e fundit, serbi zhvilloi 41 ndeshje më të kaltrit, duke shënuar 7 gola dhe 3 asistime.

Related posts

ASKUSH SI LEWANDOWSKI KËTË SEZON/ Kampionët e Gjermanisë mposhtin em “POKER” Kolnin

Delo.autor

Idrizi: Probleme pagash nuk ka, në fushë po vuajmë

Q.Autor

SFIDA FRANCË-SHQIPËRI/ Franck Lampard kërkon nga Deschamps të mos ftojë lojtarin…

Delo.autor

Leave a Comment