Futboll Sport

FUTBOLLI YNË/ Ja kush ishte golashënuesi më i mirë në 1946 (FOTO)

Xhevdet Shaqiri në vitin 1946 u shpall golashënuesi më i mirë i kampionatit me 9 gola të realizuar.  Që ga viti 1966, për 13 vjet rresht drejtoi ekipin e Vllaznisë si trajneri më i suksesshëm në historinë e futbollit shkodran.

Related posts

RUSI 2018/ Mbyllet pjesa e parë, Uruguai udhëheq ndaj Arabisë (VIDEO)

Sadik.Autor

Igli Tare flet për “yllin” e ekipit: Dua që ai të reflektojë

Sadik.Autor

“LEGJEONARËT”/ Gol dhe festa e “çmendur” nga mbrojtësi Andoni, Skuadra e tij fiton në Kretë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment