Sport Të tjera

GRAND PRIX “BUDAPEST 2019″/ Nora Gjakova mposhtet në finale, fiton medaljen e argjendtë

Nora Gjakova është mposhtet në finale, por “ngushëllohet” me medaljen e argjendtë në ‘Grand Prix 2019’ në Budapest të Hungarisë.

Xhudistja kosovare në kategorinë deri në 57 kilogramë është mposhtur nga braziliania, Rafaela Silva.Në rrugën drejt finales, Nora ka mposhtur rusen Dzhigaros, garuesen nga Bregu i Fildishtë, Abzetta, dhe në gjysmëfinale fitoi ndaj xhudistes nga Panama, Roper.

Vlen të theksohet se medaljen e argjendtë në Budapest ka fituar edhe xhudistja tjetër kosovare, Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Befasia e ditës, ka qenë eliminimi i Majlinda Kelmendit, që ka mbetur pa medalje.

Related posts

KALUAN NË DELIR NGA “MAGJIA”/ Ja reagimi epik i Ferdinand dhe Lineker pas golit të “Pleshtit” (VIDEO)

Delo.autor

TRE KOMBËTARE NË “LUFTË” PËR TË/ Shqiptari i Bajernit një “yll” në rritje, shënon përsëri

Isa.Autor

INTERVISTA EKSKLUZIVE/ Afrim Taku: Më vjen keq për Skënderbeun, Tirana duhet…

Isa.Autor

Leave a Comment