Sport Të tjera

GRAND PRIX BUDAPEST/ Xhudistja Distria Krasniqi kalon në finale

Distria Krasniqi ka siguruar një tjetër medalje për veten dhe shtetin e Kosovës.

Xhudistja kosovare ka siguruar finalen në Grand Prix Budapest, në kategorinë deri në 48 kilogramë,duke arritur një sukses të madh. Ajo do të mund të fitojë së paku medaljen e argjendtë.

Për të kaluar në fazën finale, asaj i është dashur të kalojë mbi spanjollen Figueroa.

Julia Figueroa nuk mundi t’i bënte ballë kosovares, e cila arriti ta mposhte atë me IPPON.

Në finale, Distria Krasniqi përballet me fituesen e Funa Tonaki – Eva Csernoviczki

Related posts

Messi, Renaldo, Neymar… Sa paguhen futbollistët për të luajtur në Kupën e Botës 2018

Sadik.Autor

Ekipi turk kërkon shërbimet e mbrojtësit të Vllaznisë

Sadik.Autor

TRONDITËSE/ Gruas së Furyt i ndodhi një fatkeqësi para ndeshjes me Wilder

Isa.Autor

Leave a Comment