Futboll Sport

HUMBJE ZHGËNHYESE PËR SHKËMBIN/ Teuta “shkërmoqet” në Letoni, tani i duhet një…

Një humbje zhgënjyese për Teutën e Bledi Shkëmbit, e cila është mposhtur me rezultatin 3-0 në transfertë ndaj letonezëve të Ventspilsit, në sfidën e vlefshme për raundin e parë të Ligës së Europës.

bandicam 2019-07-11 18-17-40-104

Vetëm 5 minuta iu mjaftuan vendasve për të gjetur rrugën e rrjetës me anë të sulmuesit Sergeiçuk, i cili godet bukur brenda zonës, duke kaluar në avantazh të tijët. Pavarësisht përpjekjeve të shumta në pjesën e parë, durrsakët nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës.

 

 

teuta

Ndërkohë në pjesën e dytë, rastet për skuadrën e Shkëmbit ishin me pikatore. Letonezët arritën të shënonin 2 herë të tjera me anë të Ulimbasevs në mkinutën e 78 dhe Tosin në të 88-tën.

bandicam 2019-07-11 17-10-38-574

Me këtë humbje, “djemve të detit” iu duhet një mrekulli në ndeshjen e kthimit në Durrës për të synuar kualifikimin për më tej.

Related posts

SHPËRTHEN BALOTELLI/ Ja reagim EPIK ndaj kritikave për mbipeshë (FOTO)

Isa.Autor

KAMPIONI I “WIMBLEDONIT”/ Zbulohet shuma e “ÇMENDUR” që fitoi Djokovic pasi mundi Federer

bora.autor

“NJË SHËNIM I RËNDËSISHËM”/ Perisic thyen heshtjen: Këto dy fakte janë karburanti im (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment