Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton ndeshja Debrecen-Kukësi. Rezultati 0-0

Kukësi luan ndeshjen e parë të turit të parë në Europa League, në transfertën hungareze përballë Debrecenit.

Trajneri Ernest Gjoka, me një grup të kufizuar lojtarësh, nuk ka bërë surpriza, dhe ka zgjedhur më të mirët në fushë, me pikë kryesore Shkurtajn në sulm.

Nënkampionët duan surprizën në Hungari. Përtej tersit që patën me avionin, duhet thënë se lojtarët janë më të karikuar se kurrë për të tentuar një rezultat pozitiv ndaj Debrecenit.

Dhe për të shtuar entuziazmin ka menduar Safet Gjici. Jo vetëm që u ka dhënë një rrogë të prapambetur, por ka premtuar edhe superpremio. Kujtojmë që hungarezët që dikur eliminonin Skënderbeun, këtë vit do të përballen me një tjetër shqiptare.

Kukësi nuk do të jetë i vetëm në “Debrecen Stadion”, pasi një grup prej 30 tifozësh kanë udhëtuar drejt Hungarisë për të mbështetur skuadrën.

LIVEDebrecen-Kukësi 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka startuar takimi.

FORMACIONET

Debrecen: Nagi, Kusnir, Szatmari, Pavkoviks, Ferenczi, Shecsi, Haris, Tozser, Varga, Takaks, Trujiç. Trajner: Andras Herczeg.

Kukësi: Frashëri, Kitanovski, Cuculi, Teqja, Rrumbullaku, Musolli, Limaj, Rroca, Ethemi, Rama, Shkurtaj. Trajner: Ernest Gjoka.

Capture1

PANORAMASPORT.AL

Related posts

VEPRIMI I ÇUDITSHËM/ Presidenti i Barcelonës i tërheq çantën të dashurës së De Jong (VIDEO)

Delo.autor

PLASIN “BOMBËN”/ Mediat italiane: Icardi mund të përfundojë te Milan

bora.autor

Argjentinasi i Interit: Nuk kemi asgjë në dorë, Icardi t’i zgjidhë vetë problemet

Delo.autor

Leave a Comment