Eredivisie Futboll Sport

LËSHOHET “BOMBA” NGA HOLANDA/ Juventus arrin akordin, ja kur do të prezantohet De Ligt…

Juventusi më në fund ka arritur akordin me Ajaksin për kartonin e Matijs De Ligt dhe kështu holandezi do të jetë blerja e madhe e bardhezinjve në këtë merkato.

Konfirmimi nuk vjen nga Italia, por nga Holanda dhe “De Telegraaf”, e cila zbulon se akordi është mbyllur për 67 milionë euro, plus bonuset.

Përsa i përket akordit me lojtarin, marrëveshja është mbyllur me kohë, për një kontratë 5 vjeçare me 12 milionë euro rrogë në sezon.

Tashmë mbetet vetëm zyrtarizimi dhe prezantimi, që siç raportohet do të bëhet ditën e shtunë.

Related posts

Harry Kane te Real Madrid, por ka një kusht që përfshin Pochettino dhe Ronaldo

Q.Autor

NUK E DINIM/ Nevina Shtylla zgjedh më të BUKRIN e Superiores, është futbollisti i…(FOTO)

Isa.Autor

Ylli i PSG-së: Fatkeqësisht i erdhi fundi kohës sime në Paris

Q.Autor

Leave a Comment