Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Debrecen-Kukësi, starton pjesa e dytë. Rezultati 0-0

Kukësi luan ndeshjen e parë të turit të parë në Europa League, në transfertën hungareze përballë Debrecenit.

Trajneri Ernest Gjoka, me një grup të kufizuar lojtarësh, nuk ka bërë surpriza, dhe ka zgjedhur më të mirët në fushë, me pikë kryesore Shkurtajn në sulm.

Nënkampionët duan surprizën në Hungari. Përtej tersit që patën me avionin, duhet thënë se lojtarët janë më të karikuar se kurrë për të tentuar një rezultat pozitiv ndaj Debrecenit.

bandicam 2019-07-11 19-00-36-267

Dhe për të shtuar entuziazmin ka menduar Safet Gjici. Jo vetëm që u ka dhënë një rrogë të prapambetur, por ka premtuar edhe superpremio. Kujtojmë që hungarezët që dikur eliminonin Skënderbeun, këtë vit do të përballen me një tjetër shqiptare.

bandicam 2019-07-11 19-00-50-001

Kukësi nuk do të jetë i vetëm në “Debrecen Stadion”, pasi një grup prej 30 tifozësh kanë udhëtuar drejt Hungarisë për të mbështetur skuadrën.

bandicam 2019-07-11 19-38-07-821

LIVEDebrecen-Kukësi 0-0

KOMENTI LIVE: 

46′ Starton pjesa e dytë.

Related posts

Barça kishte parashikuar gjithçka, ja kush do ta zëvendësojë Iniesta-n

Sadik.Autor

KUKËSI MERR LAJMIN E MIRË/ Nis puna për rikonstruksionin e stadiumit, ja kur përfundon

Delo.autor

Messi i kërkon Barçës të heqë dorë nga ylli 160 milionësh

Sadik.Autor

Leave a Comment