Futboll La Liga Sport

LOJTARI MË I PAGUAR NË HISTORI? Bale merr ofertën e “çmendur” nga Kina (FOTO)

Gareth Bale thuhet se ka marrë një ofertë “faraonike” nga Super League Kineze.

Sipas El Chiringuito, një klub i paidentifikuar në Kinë është i përgatitur të dyfishojë pagën e greth Bales duke i ofruar 1.2 milionë funte në javë në mënyrë që ta josh atë për në Lindjen e Largët.

E përllogaritur gjatë vitit në total uellsiani do të fitonte plot 62.4 milionë sterlina dhe do të bëhej automatikisht si pjesë e një prej kontratave më fitimprurëse në historinë e futbollit.

Që prej vitit 2013, Bale ka shënuar 102 gola dhe ka fituar 13 trofe me “Los Blancos”.

 

Related posts

De Biazi: Argjentina fiton Botërorin nëse “kopjon” Shqipërinë time, do rikthehem të jem trajner tek…

Sadik.Autor

U BË HIT NË RRJET/ Arbitrja braziliane poston ftesën tronditëse: Duan që të bëhem… eskortë (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

SHKËNDIJAT BARCELONA-REAL MADRID/ Precedenti i dhunshëm Mourinho-Guardiola, tre “El Clasico” në një…

Delo.autor

Leave a Comment