Futboll Seria A Sport

MILANI BË TJETËR “GODITJE” NË MERKATO/ Transferon lojtarin e talentuar (FOTO)

Milani ka gati edhe prezantimin e futbollistit të tretë të afruar në këtë merkato vere.

Bëhet fjalë për kampionin e freskët të Afrikës me Algjerinë, Ismael Bennacer, duke marrë edhe çmimet personale si ‘Futbollisti më i mirë i turneut’ dhe ‘Futbollisti i ri më i mirë i turneut’.

Ish mesfushori i Empolit mbërriti paraditen e sotme në Milano për të kryer vizitat mjekësore, të cilat i kaloi me sukses dhe më pas është zhvendosur në zyrat e klubit kuqezi, për të nënshkruar kontratën 5-vjeçare nga e cila do të fitojë 1.5 milionë euro në sezon.

Për të marrë kartonin e algjerianit, Milani derdhi në arkat e Empolit 16 milionë euro dhe 2 të tjera në formë bonusi. Më parë Milani ka nënshkruar me Rade Krunic dhe Theo Hernandez.

Related posts

MIQËSORJA E YJEVE/ Ish-mbrojtësi Aliaj kujton perlën ndaj Greqisë në “Qemal Stafa” (VIDEO)

Delo.autor

“NUK TA VAR JOO, KOT E KE”/ Pas Taynës ylli i Real Madrit i shkruan dhe moderatores shqiptare s*ksi (FOTO)

Delo.autor

LAÇI-LUFTËTARI/ Shkuratj kalon në avantazh miqtë në sekondat e fundit të pjesës së parë

Isa.Autor

Leave a Comment