Futboll Seria A Sport

NË NDESHJEN KUNDËR PSG/ Drejtuesit e klubit “Zikaltër” me mision sekret, ja kë po “peshkon”

Antonio Conte kërkon me çdo kusht një futbollist ”Big” në repartin e sulmit.

Lukaku mendohej si transferimi i mundshëm tek skuadrën  “zikaltër”, mirëpo gjërat janë komplikuar, pasi klubi i Manchester United kërkon për sulmuesin belg plot 85 milion euro, shumë që për ekipin e interit është e papërballueshme.

Pista Lukaku ka rënë, kështu që drejtuesit e ekipit milanez janë përqendruar tek transferimi i Edison Cavanit.

“Corriere dello Sport”, raporton se Marotta po synon Cavanin si një përforcim të mundshëm tek skuadra “ zikaltër”.

‘El Matador’ ka kontratë me PSG deri në qershor të vitit 2020, dhe mosha e tij 32 vjeçare, mund të bëjë që kampionët e Ligue 1 të vendosin të shesin sulmuesin uruguaian.

Related posts

Guardiola sulmon Chelsean dhe Unitedin: Nuk e duan VAR-in

Sadik.Autor

Milan kërkon përforcime në mesfushë, ‘piketohet’ futbollisti i Manchester United

Q.Autor

Vendimet e Komisionit të Disiplinës/ Gjobiten Flamurtari dhe Tirana, Kamza 1 ndeshje pa tifozë

Sadik.Autor

Leave a Comment