Futboll Kategoria Superiore Sport

SHANSI I FUNDIT PËR TË “RINDEZUR” SHPRESËN/ Ja çfarë mund të bëj klubi i Skënderbeut

Skënderbeu u njoh pak minuta më parë me vendimin e KAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 vite pezullim nga kompeticionet europiane si dhe një gjobë prej 1 milionë euro.

Por korçarët kanë edhe një shans të fundit për apelim. Ajo është Gjykata Federale në Zvicër. Pas njohjes me vendimin e KAS-it, drejtuesit korçarë do të kërkojnë pafajësinë në Gjykatën Federale.

Lajmi është konfirmuar edhe nga presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, i cili disa javë më parë shprehej: “Nëse KAS e lë në fuqi këtë vendim, do të shkojmë gjykatën federale të Zvicrës”.

Related posts

SHQIPËRI-ANDORRË/ Është momenti i së vërtetës për “Kuqezinjtë”, synojnë rekordin e pikëve

Delo.autor

“Duhet të pastrojë kokën”/ Pochettino zbulon shkakun e dëmtimit të Lloris

Isa.Autor

Nebil Fekir bëhet çështje në Francë, presidenti i Lyon nuk e lëshon për asnjë çmim

Isa.Autor

Leave a Comment