Futboll La Liga Sport

“TELENOVELA” E YLLIT FRANCEZ DREJT FUNDIT/ Barcelona paguan klauzolën e Griezmann, ja plani i prezantimit

“Telenovela” Griezmann po shkon drejt fundit.

Barcelona po bën hapat finale drejt transferimit të lojtarit francez dhe sipas raportimeve të fundit, nesër pritet që të paguhet klauzola e tij me vlerë 120 milionë euro, ku të pranishëm do të jenë vetëm avokatët e lojtarit.

Por, në prag të transferimit të tij në ‘Camp Nou’, situata nuk është aspak e qetë dhe Barcelona po merr të gjitha masat që gjërat të mos shkojnë keq.

Sipas ‘Marca’, skuadra katalane po planifikon që prezantimin e lojtarit ta bëjë pa praninë e tifozëve kjo për të shmangur ndonjë incident të mundshëm.

Kampioni i botës nuk preferohet nga tifozët katalanas të cilët janë të zhgënjyer pas ‘tradhtisë’ që lojtari i bëri Barcelonës  vitin e kaluar.

Griezmann ishte shumë afër marrëveshjes me katalanët, para se të rinovonte kontratën e tij me Atletico Madrid.

Related posts

Emre Can dëshpëron Juventusin, në garë edhe dy top klube të Evropës

Sadik.Autor

SPORTISTËT MË TË PAGUAR/ Ja ku pozicionohet RONALDO pas transferimit tek Juventusi

Isa.Autor

Patrick Vieira shpjegon pse Franca e fiton Kupën e Botës në “Rusi 2018”

Isa.Autor

Leave a Comment