Futboll Seria A Sport

20 VJEÇARI LARGOHET NGA JUVENTUS/ Agnelli vendos ta huazojë sërish tek Cagliari mbrojtësin…

Luka Pelegrini do të largohet nga Juventusi, pasi bardhezinjtë kanë vendosur ta huazojnë atë përsëri tek Kaljari.

Mbrojtësi i majtë kaloi tek “Zonja e Vjetër”, si pjesë e marrëveshjes për transferimin e Spinacolës te Roma. 20-vjeçari luajti 6 muajt e fundit te Kaljari, ku ishte i huazuar nga verdhekuqtë, dhe tani mund të rikthehet përsëri aty.

Të dyja palët janë në bisedime, dhe marrëveshja është shumë afër, me bardhezinjtë që kanë pranuar ta huazojnë për 1 sezon. Drejtuesit nga Sardenja madje pranojnë që ta paguajnë të gjithë rrogën e lojtarit, e cila është 1.5 milionë euro në sezon. Duke parë konkurrencën e madhe tek bardhezinjtë, huazimi edhe për një vit do të ishte shumë i mirë për lojtarin.

maxresdefault

Related posts

Legjenda angleze bekon Kejnin: Është një futbollist i shkëlqyer dhe mund të…

Isa.Autor

VENDOS TË BËJË BILANCIN E SEZONIT/ Flet Chiellini: Largimi i Allegrit në momentin e duhur, trajneri i ri…

Delo.autor

DERBI I ANGLISË/ Pas një asist nga Rashford, Luke Shaw ndëshkon Manchester City-n me një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment