Ekskluzive Futboll Gossip Sport

ARMANDO SADIKU NUK HUMBET KOHË/ Shijon ushqimin në restorantin e… (FOTO)

Prej 27 ditësh ka nisur fazën përgatitore me Levanten dhe Armando Sadiku nuk ngurron të tregojë talentin dhe për të fituar një vend në skuadër.

Gjatë seancave stërvitore, Sadiku dhe dy lojtarë të tjerë kryejnë vetëm ushtrimet e nxehjes e më pas largohen nga ekipi dhe punojnë veçmas, ndërkohë që skuadra e Levantes punon nën urdhrat e trajnerit Pako Lopez.

Armando Sadiku ka postuar së fundmi në profilin e tij “Instagram” duke ngrënë drekë në një nga restorantet luksoze në qytetin e Valencias dhe bie në sy ushqimi që i është servirur ndërsa në fotografinë tjetër tregon fushën ku ai stërvitet.

Megjithatë, problem mbetet investimi i Levantes dhe paga rreth 700 mijë euro që nevojitet për bomberin e Kombëtares shqiptare. Sadiku pësoi një dëmtim të rëndë që nuk i la mundësinë të tregonte aftësitë e tij në momentin e mbërritjes në Spanjë te Levante.

AlpeSport.al

Related posts

VIDAL dhe VRSALJKO? Trajneri Spalletti komenton merkaton e zikaltërve

Isa.Autor

Francë-Argjentinë/ Barazohet ndeshja, Pavard shënon për “gjelat” (VIDEO)

Sadik.Autor

SUSO E MESSI/ HIGUAIN: Historia e kampionit të persekutuar nga fenomenët

Isa.Autor

Leave a Comment