Futboll Seria A Sport

ARRIHET MARRËVESHJA/ Giampaolo do të ketë në skuadër lojtarin e shumë kërkuar… (FOTO)

Angel Korrea shumë shpejt do të jetë një lojtar i Milanit, pasi çdo gjë është drejt përfundimit.

Sipas asaj që shkruan “Cadena Ser”, Milani dhe Atletiko Madridi kanë arritur marrëveshjen tashmë, dhe lojtari ditët e ardhshme do të kalojë në Itali. Falë bonuseve, kuqezinjtë do të plotësojnë kërkesën fillestare të madrilenëve, e cila ishte 55 milionë euro.

Tani kanë mbetur vetëm detajet e fundit, për tu mbyllur negociatat, dhe Xhampaolo do të ketë nën urdhrat e tij, sulmuesin që kërkonte prej kohësh. Atletiko Madridi ka gjetur zëvendësuesin e 24-vjeçarit, teksa ka arritur akordin me Valencian për transferimin e Rodrigo, në “Uanda Metropolitano”.andre silva

Zëvendësuesi i sulmuesit të Spanjës, te Valencia mund të jetë pikërisht sulmuesi i Milanit, Andre Silva, për të cilin drejtuesit spanjoll kanë shfaqur interes kohët e fundit.

Related posts

ANA TJETËR  E MEDALJES/ Zaccheroni: IBRA tek MILANI? Bashkëjetesa me Higuain, duket e…

Isa.Autor

JA KUSH E FITON/ Shpallet goli më i bukur i javës në Champion

bora.autor

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES/ “Zonja e Vjetër” ofrojnë në shkëmbim 3 lojtarë

Delo.autor

Leave a Comment