Ekskluzive Futboll Ligue 1 Sport

“EL CLASICO” NË MERKATO/ PSG vendos të rrisë çmimin për Neymar, ja shifra “GALOPANTE”

Pavarësisht se është i hapur lufta për shitjen e tij, Paris Saint-Germain mendon të rrisë çmimin prej 250 milion eurosh për Neymar.

Të dy klubet si Barcelona dhe Real Madrid janë të interesuar për nënshkrimin e brazilianit, megjithëse preferon një rikthim në Katalonjë.

Një nga sfidat për Barcelonën është që PSG do të preferonte ta shiste në ndonjë klub tjetër përveç Blaugranas për shkak inateve të vjetra, siç është mënyra në të cilën Katalanasit ndoqën Marco Verratti në 2017, duke prishur marrëdhëniet midis dy enteve.

Megjithatë, duke pasur parasysh vështirësinë për të gjetur një blerës tjetër për yllin e dëshiruar, PSG kanë pranuar të flasin me drejtuesit e Barcelonës, megjithëse kampionët e Ligue 1 tani kërkojnë një çerek miliardë euro.

Pasi harxhoi 120 milion euro me Antoine Griezmann në fillim të kësaj vere, e cila kërkonte një kredi për të financuar masën, një tarifë e tillë për Neymar do të ishte mision i pamundur.

Barcelona ka kërkuar të tundojë PSG me disa lojtarë në një marrëveshje shkëmbimi lojtarësh, duke përfshirë Samuel Umtiti, Ivan Rakitic, Ousmane Dembele dhe Philippe Coutinho, vetëm ky i fundit i intereson parisienëve.

Nëse Barcelona arrin të arrijë një marrëveshje mbi ktë shkëmbim, jo të gjitha problemet do të zgjidheshin pasi në fushë, ardhja e Neymar do të thot të nominuarit Dembele, Luis Suarez dhe Griezmann do të duhej të zgjedhë për një vend në pankinë.

Siç duket, Barcelona do të zgjidhte me një marrëveshje plus-Coutinho megjithëse çmimi i ngritur i PSG-së duket jo realist duke marrë parasysh situatën aktuale të Katalanasve.

Related posts

“NDIHEM ENDE MIRË FIZIKISHT”/ Mertens flet mbi të ardhmen: Dua të vazhdoi të luaj në…

Delo.autor

OSTENDE THELLON KRIZËN/ Sidrit Guri luan vetëm 5 minuta ndaj Club Bryzhit

Delo.autor

PAS DISFATËS NDAJ BYLIS/ Flet trajneri Cungu: Humbja erdhi si pasojë e…

Delo.autor

Leave a Comment