Futboll Premier League Sport

ARRIN MARRËVESHJEN/ “Djajtë e Kuq” sigurojnë për 93 milion euro 26-vjeçarin…

Saga e transferimit të Harry Maguire te Manchester United ka ardhur në fund.

Sipas “The Telegraph”, “Djajtë e Kuq” kanë arritur marrëveshjen me Leicester për blerjen e anglezit për 93 milionë euro.

26-vjeçari do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori, duke lënë mbrapa Virgil van Dijk, i cili u ble nga Liverpool për 81 milionë euro janarin e 2018-ës.

Related posts

“NUK NA LEJOHEN PARAQITJE TURPËRUESE”/ Ronaldo i irrituar pas humbjes ndaj Fiorentinës. Pas ndeshjes kap me grushta…

Delo.autor

ZBULON “PLESHTIN” DHE YLLIN E EKIPIT/ Mesfushori i PSG-së: Është një ëndërr të luash përkrah tij, ndërsa Neymar nuk…

Delo.autor

“DRIBLON” TË ARDHMEN E LAUTARO MARTINEZ/ Zanetti: Është gjëja e fundit, që mendojmë!

Delo.autor

Leave a Comment