Basketball Sport Të tjera

BASKETBALL/ Ylli i NBA befason një familje në Bahamas, i dhuron shumën prej… (VIDEO)

Në ditët e sotme, të shumtë janë sportistët të cilët sa herë që kanë mundësi, tregojnë vlerat e tyre humane duke ndihmuar njerëzit në nevojë. Një ndër to, është edhe ylli i NBA, Xhejms Harden i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Bahamas, aty ku është përballur me një situatë jo fort të këndshme.

Ylli i basketbollit ka takuar një familje të varfër, e cila arrinte të jetonte vetëm falë peshkimit. Kjo situatë, e ka prekur jo pak Hardenin i cili ka vendosur t’i dhurojë familjes një shumë prej 10 mijë dollarësh, të cilën do ta përdorë për ushqime dhe veshmbathje.

Në fakt, në parketin e basketbollit, Harden akuzohet shpesh herë si egoist dhe lojtar që mendon vetëm për veten e tij, por duket se jashtë parketit ndryshon gjithçka. Padyshim që kjo dhuratë e tij, tregon më së miri vlerat humane të sportistit.

Related posts

Vendi i parë në Grupin B, Spanja shmangu 15 Kupa Bote

Sadik.Autor

Juventus-Milan/ Superkupa e Italisë luhet në janar 2019, larg kontinetit Europian

Sadik.Autor

A do të qëndrojë Boateng te Bayern? Mbrojtësi zbulon të ardhmen…

Sadik.Autor

Leave a Comment