Bundesliga Futboll Sport

DORTMUND-BAYERN MUNICH/ Sancho shënon të dytin ndaj “bavarezëve”, ja goli (VIDEO)

Borussia Dortmund dhe Bayer Munich po përballen mbrëmjen e sotme midis tyre, për trofeun e Super Kupës së Gjermanisë.

Bavarezët’ kanë fituar kampionatin dhe Kupën e Gjermanisë, por luajnë sot ndaj ‘Verdhezinjëve’, të cilët zunë vendin e dytë gjatë edicionit të kaluar.Skuadra e Dortmund ka arritur të zhbllokoi shifrat në minutën e 48 të takimit me anë të Alcacer.

Mirëpo nuk kaloi shumë dhe ‘verdhezinjt’ dyfishuan takimin me anë të Sancho.

Related posts

Llullaku vazhdon të shkëlqejë në Rumani, asist në barazimin e Astras (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE| Kastrioti-Luftëtari, Ka nisur sfida në “Redi Maloku”

Delo.autor

Hera e parë kundër Juventusit/ Pogba: Sot është një ditë speciale (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment