Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Ndryshon plani i Manchester United për Alexis Sanchez, ja vendimi që merr

Planet e drejtuesve të Manchester United për të shitur tek Interi Alexis Sanchezin morën një goditje nga dëmtimi i fundit i sulmuesit francez të “Djajve të Kuq”, Anthony Martial, në humbjen 1-2 në “Old Trafford”.

Martial do t’u nënshtrohet ekzaminimeve më të detajuara për të përcaktuar me saktë shkallën e dëmtimit dhe kohën e riaftësimit, më pas do të merret vendimi për shitjen e Sanchezit.

Çdo mungesë e mundshme afatgjatë ka të ngjarë ta mbajë Sanchez në “Old Trafford” edhe gjatë këtij sezoni.

Kiliani, i cili nënshkroi me United në janar të vitit 2018 për një pagë rekord prej 500 mijë paundësh në javë, ka shënuar vetëm 3 gola në 32 ndeshje në Premier League me “Djajtë e Kuq”.

Interi ka planifikuar për Sanchez një kontratë me vlerë jo më shumë se 150 mijë paundë në javë, nëse do të vendosë qëndrimin e përhershëm në Milano.

Related posts

Mesut Ozit gjithnjë e më pranë largimit nga Arsenal, drejt transferimit tek gjigandët e Serie A

Q.Autor

E FUNDIT/ Andrea Pirlo merr lajmin e hidhur nga mjekët, dëmtohet mesfushori…

Delo.autor

I RIU DHE “PLAKUSHI”/ Ansu Fati e “Jashtëtokësori” shkëlqejnë tek Barcelona

Delo.autor

Leave a Comment