Futboll Premier League Sport

ËSHTË ZYRTARE/ FIFA ndëshkon Manchester Cityn për shkelje të rregullave, ja dënimi i rëndë

FIFA ka dënuar Manchester Cityn për shkelje të rregullave për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare.

Manchester City është skuadra e radhës që gjobitet nga FIFA, për shkelje të rregullave në transferimin e lojtarëve të rinj.

Në ndryshim nga skuadrat si: Barcelona, Ateltico Madrid dhe së fundi Chelsea, Manchester City është dënuar vetëm me gjobë duke i lejuar të kryejë normalisht merkato.

“Manchester City është dënuar me gjobë prej 370 mijë franga për shkeljet që lidhen me transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Manchester City me këtë ndëshkim financiar ka arritur që të shmangë ndalimin e transferimeve.

Related posts

Klopp zbulon atë që “nuk do ta kishte imagjinuar kurrë” rreth Oxlade-Chamberlain

Isa.Autor

AUTOGOLI I RRALLË/ Mbrojtësi SERB i Olimpiakosit BOMBARDON PORTËN (VIDEO)

Isa.Autor

Zyrtare: Brahimi transferohet te Panioniosi (Foto)

Q.Autor

Leave a Comment