Futboll Premier League Sport

ËSHTË ZYRTARE/ FIFA ndëshkon Manchester Cityn për shkelje të rregullave, ja dënimi i rëndë

FIFA ka dënuar Manchester Cityn për shkelje të rregullave për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare.

Manchester City është skuadra e radhës që gjobitet nga FIFA, për shkelje të rregullave në transferimin e lojtarëve të rinj.

Në ndryshim nga skuadrat si: Barcelona, Ateltico Madrid dhe së fundi Chelsea, Manchester City është dënuar vetëm me gjobë duke i lejuar të kryejë normalisht merkato.

“Manchester City është dënuar me gjobë prej 370 mijë franga për shkeljet që lidhen me transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Manchester City me këtë ndëshkim financiar ka arritur që të shmangë ndalimin e transferimeve.

Related posts

FALIMENTIME TË NJËPASNJËSHME/ Klubi italian në shitje për 1 euro, ja arsyeja që askush nuk i afrohet ofertës

Delo.autor

Dugarry: Pogba është një lojtar fantastik, por duhet të punojë më shumë

Sadik.Autor

U MPOSHTËN PAS 16 NDESHJESH NË EURO 2020/ Flet Trajneri Kosovës: Luajtëm ndaj një ekipi të madh…

Delo.autor

Leave a Comment