Futboll Premier League Sport

DËSHIRON ME ÇDO KUSHT SUKSES/ Mane zhgënjen tifozët e Liverpool: Do ta ndërroja Championsin me…

Sadio Mane dëshiron me çdo kusht sukses këtë verë në Kupën e Kombeve të Afrikës me Kombëtaren e Senegalit, saqë ka thënë se ai do ta ndërronte këtë kupë me Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi ishte njëri prej lojtarëve kryesorë që Liverpooli fitoi Ligën e Kampioneve, por Mane do Kupën e Afrikës me Senegalin, i cili nuk e ka ngritur asnjëherë këtë trofe.

“Fitorja në këtë garë për vendin tonë, që nuk e ka fituar kurrë, do të ishte e mahnitshme”, tha ylli i Liverpoolit.

“Do ta shkëmbeja trofeun e Ligës së Kampionëve që e fitova me Liverpoolin për Kupën e Afrikës me Senegalin. Ne kemi pasur një udhëtim të jashtëzakonshëm këtu. Kjo është ëndrra ime e madhe”, deklaroi Mane.

Related posts

EFEKTI RONALDO “ÇMEND” bardhezinjtë, NUK ka më BILETA për ndeshjet e kampionatit

Isa.Autor

CHELSEA-WEST HAM/ Startojnë Higuain dhe Hazard në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

DALIC KOSHIENT: Jemi gati për finalen, kjo nuk është një ndeshje e zakonshme

Isa.Autor

Leave a Comment