Futboll La Liga Sport

I BËN ËNDRRËN REALITET/ Barcelona gradon futbollistin nga akademia, një alternativë më shumë në…

Një sezon me Barcelonën B dhe tashmë Musa Vag është gati për ekipin e parë. Katalanasit e kanë gjetur zgjidhjen brenda shtëpisë për të pasur një alternativë më shumë në krah, së bashku me Nelson Semedo.  20-vjeçari është transferuar vitin e kaluar nga skuadra belge e Eupen, ndërsa tashmë ka realizuar ëndrrën për të veshur fanellën blaugrane.

Senegalezi, i cili ishte pjesë edhe e Kombëtares në Kupën e Afrikës, do të mbajë mbi shpinë numrin 16. Me ekipin e dytë të Barçës, Vag është aktivizuar në 20 takime, ndërsa ka realizuar edhe 2 gola.

Megjithatë, emocionet e fillimit nuk do të ndihen edhe aq shumë te lojtari, teksa Vag ishte pjesë e katalanasve edhe në fundin e sezonit të kaluar, ku pasi kishin siguruar titullin, tekniku Valverde i dha hapësirë talentit.

Related posts

Zyrtare: Mesut Ozil lojtar i Arsenalit deri më 2021

Q.Autor

“PËRBINDËSHI I TROFEVE”/ Askush si Raphael Varane; Ja sa tituj ka fituar francezi

Isa.Autor

SUPERLIGA E KOSOVËS/ Ndizet përsëri gara për kampionat, Ballkani dhe Drita nuk falin në transfertë

Delo.autor

Leave a Comment