Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

KA LUAJTUR ME TË RINJTË E KOMBËTARES/ Masimiliano Doda kalon me sukses vizitat mjekësore te klubi italian…

Pak javë më parë, Federata Italiane vendosi të zbriste Palermon një kategori më poshtë dhe sezonin e ardhshëm, skuadra me traditë në futbollin italian do të luajë në Serinë C.

Ky vendim, ka sjellë edhe shumë largime nga skuadra, por njëkohësisht ka pasur edhe afrime të shumta.

Një ndër to, është edhe mbrojtësi Masimiliano Doda, i cili sezonin e fundit e mbylli me të rinjtë e Sampdorias, por kartonin e tij e zotëron Palermo.

Mbrojtësi shqiptar që ka luajtur me të rinjtë e Kombëtares kuqezi, ka kryer vizitat mjekësore ditën e djeshme me Palermon dhe tashmë është bashkuar me ekipin e parë.

Ai do të jetë pjesë e skuadrës së parë këtë sezon dhe menjëherë është vënë në urdhrat e trajnerit.

Related posts

Griezman në Angli, aty ku nuk e priste askush

Sadik.Autor

Arritën suksesin në Maltë, futbollisti i Kukësit i bindur: Shohim përpara (FOTO)

Isa.Autor

Mbyllet pjesa e parë/ Belgjika e mbyll në avantazh ndaj Tunizisë

Sadik.Autor

Leave a Comment