Futboll Premier League Sport

KËRKOHET NGA INTER DHE JUVENTUS/ Lukaku suprizon me klubin e ri, ja ku stërvitet (FOTO)

Romelu Lukaku është një nga emrat më të përfolur në këtë merkato, teksa shpesh është lidhur me një kalim tek Interi dhe së fundmi tek Juventusi.

Sulmuesi belg nuk zhvilloi asnjë ndeshje me Junajtid, gjatë gjithë verës, dhe u stërvit larg pjesës tjetër të skuadrës. Por sipas lajmeve të fundit Lukaku po stërvitet me akademinë e Anderlehtit, për të mbajtur trupin e tij në formë. Në një foto të postuar nga gazetat belge, shihet 26-vjeçari teksa mban të veshur bluzën e ekipit belg, ku luajti për dy sezone në fillimet e karrierës së tij.LUKAKU

U fol shumë se sulmuesi do të shkëmbehej me Dibalën dhe do të kalonte tek Juventusi, por duket se sulmuesi argjentinas e ka refuzuar të kalojë tek Junajtid, dhe marrëveshja mund të dështojë.

Related posts

E shtuna pozitive për disa nga legjionarët, minuta të plota aktivizimi në klube

Isa.Autor

MILAN-JUVENTUS/ Konfirmohet mungesa e madhe në finalen e Kupës së Italisë

Q.Autor

TALENTI PREMTUES/ Një shqiptar debuton me asist në elitën e futbollit skocez…

Isa.Autor

Leave a Comment