Futboll Premier League Sport

LIVERPOOL-CHELSEA/ Ja lajmi i keq që merr Shaqiri para finales së Superkupës

Sot në orën 21:00 Liverpooli dhe Chelsea do të përballen në Stamboll në finalen e Superkupës së Europës.

Disa orë para startit, Xherdan Shqiri ka marrë lajmin e keq nga Jurgen Klopp i cili e ka pozicionuar shqiptarin në stolin rezervë.

Liverpool pritet të luajë në repartin e sulmit me treshen e famshme: Salah, Firmino dhe Mane.

Ja formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Keita, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kovacic; Pedro, Barkley, Pulisic; Giroud.

Related posts

Mourinho “i çmendur” pas Perisiç, gati të ofrojë 50 milionë euro për kroatin

Isa.Autor

18-VJEÇARI MAGJEPS STAFIN TEKNIK/ Real Madrid gati të nxjerrë “xhevahirin” e ri… (FOTO)

Delo.autor

PLANI STËRVITOR I KUKËSIT/ Trajneri Gjoka e zbulon në… Instagram (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment