Futboll Sport

NUK NDALET NË MERKATO/ Sevilla kryen transferimin e 11-të me yllin portugez… (FOTO)

Sevija duket se nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato, teksa ditën e sotme ka afruar një lojtar tjetër.LHHJL

Drejtori sportiv i spanjollëve Monki, ka arritur marrëveshjen me Monakon për transferimin e Roni Lopez, në “Ramon Sançez Pizhuan”. 23-vjeçari është zyratrizuar si lojtari më i ri i Sevijas, teksa i ka kushtuar arkave të klubit spanjoll plot 20 milionë euro, dhe do të jetë një përforcim i mirë për krahun e djathtë të sulmit.

Pas Dabur, Diego Karlos, Kunde, Xhordan, Serxhio Regilion, Okampos, Fernando, Luk De Jong, Gudezh dhe Olivier Torres, transferimi i Lopez është i 11-i për Sevijan në këtë merkato.

Portugezi zhvilloi një sezon deri diku të mirë me Monakon vitin e fundit, teksa zhvilloi 29 ndeshje ku shënoi 4 gola dhe dha 2 asiste.

Related posts

HIRUSHJA QË PO ÇMEND ARGJENTINËN/ Klubi i trajnerit “rockstar” që refuzoi të stërviste Messin

Delo.autor

SUPERLIGA/ Laçi kërkon të kapë kreun, Kukësi rikthimin te fitorja

Isa.Autor

TRONDITET BARÇA/ Man United ka në plan ti rrëmbejë objektivin KATALANASVE (DETAJE)

Isa.Autor

Leave a Comment