Moto GP Sport Të tjera

MOTO GP/ Andrea Doviciozo mposht Marquez, triumfon në kthesën e fundit (VIDEO)

Andrea Doviciozo arrin të fitoji çmimin e madh të Austrisë, duke mposhtur rivalin spanjoll Mark Markez, ky duel në fundin e tij ishte vërtet dramatik.

Dueli midis tyre u pa që në fillim të garës, teksa ishte Doviciozo që mori kryesimin pas kthesave të para. Ndërkohë, Markez arriti të kalonte më pas gjatë garës. Megjithatë, emocionet e vërteta ishin ruajtur për në fund.

Markez po udhëhiqte garën në xhiron e saj të fundit dhe ishte duke shkuar triumfator në finish, mirëpo veterani Doviciozo i tregoi aftësitë e tij, duke parakaluar mjeshtërisht Markezin në kthesën e fundit.

Vendi i tretë për Kuartararo, ndërsa në të katërtin pozicion renditet legjenda e këtij sporti Valentino Rosi.

Related posts

Armando Vajushit i skadon huazimi, menaxheri i jep mesazh Avellinos

Sadik.Autor

AKUZOI RONALDON PËR PËRDHUNIM/ Gruaja e martuar me një shqiptar, e diplomuar për gazetari

Isa.Autor

PRAPASKENAT E FESTËS SË PARTIZANIT/ Nga batutat pikante të Gaz Demit tek kërcimet e lojtarëve (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment