Bundesliga Futboll Sport

PAS ZYRTARIZIMIT TEK BAYERN/ Perisic flet si “bavarez”: Dua të fitoj me klubin kupën…

Ivan Perisic zyrtarisht bëhet lojtar i Bayern Munchen, duke u rikthyer në Bundesligë pas aventurës në vitin 2012 me Borusia Dortmundin.

Kroati u shpreh i lumtur që po kthehet në Bundesligë, edhe pse transferimi i tij te bavarezët është vetëm në formë huazimi për një sezon.

“Jam shumë i lumtur që jam sërish në Gjermani. Bayerni është njëri ndër klubet më të mëdha në Europë. Ne dëshirojmë të luftojmë jo vetëm në Bundesligë dhe Kupë të Gjermanisë, por edhe në Ligën e Kampionëve. Shpresoj të fitoj Champions League me Bayern Munchen”, tha Perisic.

Perisic, në huazimin e të cilit është i përfshirë opsioni për ta blerë atë verën e ardhshme, është lojtari i katërt i huazuar nga Bayerni këtë verë, pas Lucas Hernandez, Benjamin Pavard dhe Fiete Arp.

Related posts

PARTIZANI-TIRANA/ Derbi i “çmendur”, sulmuesi Bardhi rihap sfidën për “Demat” (VIDEO)

Delo.autor

Manchester United po vëzhgon mbrojtësin e Napolit

Sadik.Autor

NATIONS LEAGUE/ Anglia mposhti me 11-metërsha zviceranët, ja notat e lojtarëve (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment