Formula 1 Sport Të tjera

MOTO GP/ Lamtumirë legjendë, shihni momentet e fundit të “Doktor” Rossit (VIDEO)

Valentino Rosi garoi për herë të fundit në Moto Gp. Legjenda e këtij sporti i dha fund karriers pas garës në Valencia, ku përfundoi në vend të 10.

Valentino Rosi garoi për herë të fundit në Moto Gp. Legjenda e këtij sporti i dha fund karriers pas garës në Valencia, ku përfundoi në vend të 10.

‘Doktori’ u prit me ovacione pasi kaloi vijën e finishit. Rosi e kishte paralajmëruar që kjo do të ishte gara e tij e fundit në karrierën e tij jubilare. Shumë personazhe të famshëm i dedikuan nga një urim italianit.

Valentino Rosi është padyshim legjendë e Moto Gp-së. Karriera e tij ka frymëzuar shumë pilotë të rinj dhe i ka sjellë një popullaritet mjaft të madh këtij sporti. Italiani ka marrë pjesë në 370 gara përgjatë karrierës së tij. Ai ka fituar 89 dhe ka qenë në podium 199 herë.

Related posts

“NE PO PRESIM SHORTIN, PO JU?” Porto “thumbon” Juventus pasi e eliminoi nga Champions League

Delo.autor

DORZOHET AGOLLI/ Arsenali shënon golin e parë kundër Qarabag (VIDEO)

Isa.Autor

“DJAJTË E KUQ” SYNOJNË PËRFORCIME NË SPANJË/ Gati të sakrifikojë Pogba për yllin gjerman…

Delo.autor

Leave a Comment