Futboll Seria A Sport

U PËRFOL PËR NJË HUAZIM TEK FIORENTINA/ Marotta heq nga merkato të preferuarin e tifozëve…

Prej kohësh Inter po kërkonte të sistemonte në heshtje Matteo Politanon, duke qenë se ai nuk përshtatet për skemën e Antonio Conte. Sot, u përfol për një shkëmbim të mundshëm në huazim të thjeshtë, me mbrojtësin Cristiano Biraghi nga Fiorentina. Gjithsesi, pak orë më vonë ka ardhur një tjetër konfirmim nga “La Gazzetta dello Sport”, që bën me dije se klubi zikaltër e ka hequr emrin e italianit nga lista e lojtarëve që mund të shiten.

Shkaku? Mungesa e lojtarëve në sulm ka trembur drejtuesit e klubit, që nuk duan të kenë mangësi të theksuar në këtë repart. Të paktën, ky vlerësim do të vlejë për këto ditët e para të gushtit, teksa deri në fund mund të ketë sërish lëvizje, sepse mund të vijë ndonjë ofertë e duhur për të dhe Inter mund të kompletohet me objektivat që ka në sulm.

Politano u ble këtë verë për 20 mln euro nga Sassuolo, ndërsa sezonin e kaluar u pagua 5 mln euro për huazimin e tij.

Related posts

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Crotone-Juventus. Rezultati 1-1

Delo.autor

Roma rrezikon të humbasë tre lojtarë kyçë ndaj Barcelonën

Sadik.Autor

ZYRTARE/ Ndryshon ekip pas 4 viteve, ish-mbrojtësi i Kukësit dhe Vllaznisë firmos me klubin…

Delo.autor

Leave a Comment