Futboll La Liga Sport

AKUZOHET PËR KORRUPSION NË TRANSFERIMI NE LOJTARËVE/ Arrestohet agjenti i lojtarit të Real Madrid… (FOTO)

Kristof Henrotai është arrestuar ditën e sotme në Monako, pasi akuzohet për pastrim parash dhe korrupsion në transferimin e lojtarëve.skysports-mitrovic-newcastle_3977120

Në prillin e kaluar u deklarua se transferimi i Aleksandër Mitroviç, nga Anderlehti te Njukastëlli në vitin 2015, është nën hetim. Pas disa kohëve në hetim, ditën e djeshme ka nisur edhe operacioni i policisë për të arrestuar të akuzuarit.

Disa prokurorë nga Brukseli kanë konfirmuar se operacioni është bërë në Monako, Belgjikë dhe Londër, teksa ditën e djeshme dhe sot janë arrestuar 2 persona. Kristof Henrotai është agjenti i sulmuesit serb, Aleksandër Mitroviç dhe portierit të Real Madridit, Tibo Kurtua, dhe është arrestuar pasi akuzohet për pastrim parash.15681947588771

Operacioni do të vashdojë akoma pasi ka edhe persona të tjerë që akuzohen, për pastrim parash  dhe korrupsion në transferimin e lojtarëve, në futboll.

Related posts

E PABESUESHME NGA ANGLIA/ Tifozi i Brightonit e pëson për një koment…

Delo.autor

Ylli i Premier League zbulon drogën në modë që përdorin lojtarët në Britani

Sadik.Autor

‘Dhimbja’ për largimin e Neymar kaloi, braziliani nuk i mungon askujt në ‘Camp Nou’

Q.Autor

Leave a Comment