Futboll Sport

NIS SHTRIMI I TAPETIT TË GJELBËR/ Arena Kombëtare në hapin e fundi të kompletimit

Arena Kombëtare është drejt përfundimit pasi sot ka filluar shtrimi i tapetit të gjelbër. Kjo fazë tregon se stadiumi më i madh në Shqipëri është në fazën e fundi të përfundimit.

Shtrimi i tapetit të gjelbër është një proces i shkurtër në krahasim me të tjerat. FSHF kishte lënë si afat të fundit shtatorin por duket se Arena do të hapë siparin me ndeshjen Francë- Shqipëri më 17 nëntor.

Këtë lajm e konfirmoi dhe kryeministri Edi Rama, i cili pasi pranoi ndjesën e Presidentit Macron për ngatërrimin e himnit në ndeshjen e 8 shtatorit Francë 4-1 Shqipëri, i bëri me dije se ndeshja e kthimit Shqipëri- Francë, e cila është e fundit për kualifikueset e Euro 2020 do të luhet në Arenën Kombëtare.

Related posts

Lewandowski: Kalimi te Real Madridi, thjesht spekulime

Q.Autor

Formacionet zyrtare/ Chelsea – West Ham

Sadik.Autor

GENK-LIVERPOOL/ Njeriu i Champions zhbllokon sfidën për kampionët me super gol (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment