Futboll Sport

NIS SHTRIMI I TAPETIT TË GJELBËR/ Arena Kombëtare në hapin e fundi të kompletimit

Arena Kombëtare është drejt përfundimit pasi sot ka filluar shtrimi i tapetit të gjelbër. Kjo fazë tregon se stadiumi më i madh në Shqipëri është në fazën e fundi të përfundimit.

Shtrimi i tapetit të gjelbër është një proces i shkurtër në krahasim me të tjerat. FSHF kishte lënë si afat të fundit shtatorin por duket se Arena do të hapë siparin me ndeshjen Francë- Shqipëri më 17 nëntor.

Këtë lajm e konfirmoi dhe kryeministri Edi Rama, i cili pasi pranoi ndjesën e Presidentit Macron për ngatërrimin e himnit në ndeshjen e 8 shtatorit Francë 4-1 Shqipëri, i bëri me dije se ndeshja e kthimit Shqipëri- Francë, e cila është e fundit për kualifikueset e Euro 2020 do të luhet në Arenën Kombëtare.

Related posts

HYSAJ TRAZON UJRAT RRETH…/ Agjenti: Ancelotti më dha shpjegime, ka diçka tjetër përveç Chelseat…

Delo.autor

Liverpool ofron 45 milionë euro për portierin e kombëtares britanike

Q.Autor

PARTIZANI NDRYSHON PËR “EUROPA LEAGUE”/ Ja me kë ndeshet në rast kualifikimi ndaj Sherif Tiraspol

bora.autor

Leave a Comment