Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Armando Sadiku firmos me klubin e ri spanjoll… (FOTO)

Armando Sadiku është zyrtarisht tashmë me skuadër të re. Sulmuesi shqiptar në momentet e fundit të merkatos, ka firmosur me Malagën, duke shkuar në huazim për një vit me skuadrën në të cilën aktivizohet edhe Keidi Bare.

Fillimisht, ai do të regjistrohet me Malaguenën, skuadrën e dytë ku edhe do të kryejë testet mjekësore dhe më pas do të kalojë me skuadrën e parë të Malagës.

Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi spanjoll, që këtë sezon dështoi të ngjitej në La Liga.

Related posts

COVID-19 I PRISH PUNË SULMUESIT SHQIPTAR/ Ja kur do të rikthehet tek Partizani Jasir Asani

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Talenti i Chelseat rinovon dhe bëhet adoleshenti më i paguar në Premier

Delo.autor

“PËRJETËSISHT” TE BARÇA/ Ja oferta për Lionel Messin

Delo.autor

Leave a Comment