Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Champions Dortmund-Barcelona, nis pjesa e dytë. Rezultati 0-0

Po luhet sfida e orës 21:00 ndërmjet Borussia Dortmund dhe Barcelonës e vlefshme për fazën e grupeve të Champions Leages.

Asnjë surprizë në radhët e verdhezinjve, që do të udhëhiqen në sulm nga ish-muesi i Barcelona-s, Paco Alcacer, i cili do të mbështetet nga treshja Sancho-Hazard, Reus.

Ndërkohë Valverde ka marrë vendimin për të lënë Messin në stolin rezervë, ndërsa sërish i beson minuta 16-vjeçarit të Barcelonës, Ansu Fati.

LIVE/ Dortmund – Barcelona 0-0

 

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë me porta të paprekura.

Nis sfida

Formacionet zyrtare:

Dortmund (4-2-3-1): Burki, Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro, Witsel, Delaney, Hazard, Sancho, Reus, Alcacer.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Alba, Busquets, Arthur, De Jong, Suárez, Griezmann, Ansu Fati.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Wolves-Chelsea. Rezultati 0-1

Delo.autor

DREJT LARGIMIT NË MERKATON E VERËS/ Manchester United ia ul çmimin Paul Pogbas, ja sa i shkon klauzola e tij

Delo.autor

“TOPI I ARTË”/ Ja formacioni i FRIKSHËM që mbeti JASHTË në nominimin e trofeut PRESTIGJOZ

Isa.Autor

Leave a Comment